Baza księgozbiorów parafialnych kościoła katolickiego w Rzeczpospolitej w czasach stanisławowskich

Zapraszam do współpracy wszystkich badaczy księgozbiorów parafialnych, którzy chcieliby umieścić w niniejszej bazie opracowane przez siebie dane.

Baza rejestruje inwentarze księgozbiorów tylko 5 wybranych diecezji ale może być uzupełniana o kolejne. Zainteresowanym prześlę plik źródłowy z instrukcją obsługi, a zaktualizowaną bazę umieszczę na stronie wraz z informacją o autorze części rekordów.

W dostępnej literaturze znajdują się opracowania wielu pojedynczych parafii, dekanatów i archidiakonatów. Ich listę zgromadziłem w bibliografii. Wszystkie osoby znające inne publikacje na temat proszę o informację. Autorów prac wymienionych w bibliografii proszę o zgodę na publikację wyników ich badań na tej stronie internetowej.

Baza danych gromadzi informacje na temat ponad 21 tys. Egzemplarzy książek. Z pewnością znalazło się w niej wiele błędów. Proszę uprzejmie o przekazanie wszelkich uwag i komentarzy. Bazę danych będę na bieżąco udoskonalał.

Wszystkie wiadomości proszę kierować na jeden z dwóch adresów: